אירוע מכונן: תיקון דרמטי בחוק הלאום הגרמני צפוי להכניס מאות אלפי ישראלים למעגל הזכאים לקבלת דרכון ואזרחות אירופאיים

חוק הלאום בגרמניה עבר רפורמה דרמטית עם תקנות המקלות באופן משמעותי על קבלת דרכון מהמדינה המרכז אירופית – הן בעבור גרמנים שהנאצים שללו את אזרחותם והן בעבור צאצאיהם הישירים. בעקבות זאת, מאות אלפי ישראלים נכנסו למעגל הזכאים ומשרד עו"ד אחד כבר "קורס" מעומס הפניות.

אלכס

19/06/2024

3' דק קריאה

הטלפון של משרד עו"ד דקר, פקס, לוי, רוזנברג ושות' פשוט לא מפסיק לצלצל ומאות פניות כבר נערמו בתיבת המייל. הסיבה לכך היא ההסתערות של ישראלים על הוצאת דרכון גרמני אשר נובעת מתקנות חדשות בחוק הלאום של גרמניה.

עיקר השינוי הוא הקלה דרמטית בתנאי הזכאות לדרכון גרמני עבור צאצאי הגרמנים שנרדפו ע"י הנאצים בין 1933-1945 (כולל נכדיהם, ניניהם ובמקרים מסוימים גם ילדי הנינים). הלכה למעשה, מדובר בזכאות לאזרחות גרמנית כיוון שדרכון גרמני ניתן מכוח אזרחות במדינה.

לבדיקת זכאותכם לדרכון גרמני השיבו על השאלה:

האם אתם צאצאים ישירים לאזרחים גרמנים שנרדפו ע"י הנאצים בין 1933-1945? (ילדים, נכדים, נינים וכו')

*בלחיצה תועברו לשאלון זכאות עבור הנפקת דרכון גרמני.

עפ"י החוק הגרמני, אזרחות גרמנית עוברת בירושת דם בלבד. אם ההורים היו גרמנים אז גם הילדים זכאים לאזרחות. לפני השינוי בחוק, רק צאצאים שאביהם היה גרמני יכלו להיות זכאים לקבלת האזרחות. בנוסף, הם נדרשו להתגורר בגרמניה למשך מספר שנים ואפילו לוותר על אזרחותם הקיימת. כיום, לאחר השינוי, זה תופס גם על צאצאים של אזרחיות גרמניות וההגבלות הנ"ל הוסרו. 

השינוי המהותי הזה פתח את השער עבור מאות אלפי ישראלים לדרוש דרכון גרמני ומשרד עו"ד דקר, פקס, לוי, רוזנברג ושות' עושה לילת כימים כדי לעמוד בזרם הביקושים. נכון לשורות אלו – נרשמו כבר אלפי סיפורי הצלחה.

ניר פלסר

"זכיתי ליחס אישי בטיפול המשפטי ומורן אשר ליוותה אותי  גילתה בקיאות וחריצות. לאור שביעות רצוני, המלצתי גם למכרים נוספים לפנות למשרד".

פזית עוז

"עורכי דין מקצועיים ואנושיים. נותנים מענה גם במצבי חירום. ממליצה בחום!"

באשאר אלטלה

"אין מילים לתאר עד כמה אנחנו מאושרים ושמחים מהשירות האישי קיבלנו ממשרדכם ובמיוחד מעורכת הדין נחמה. המון תודה לך".

ליבי פורטנוב
"רציתי להגיד תודה לנחמה האלופה מהמשרד שלכם שליוותה ולחמה את מלחמותינו ובפה מלא ניתן להגיד שניצחנו. תודה רבה".

דרכון גרמני לזכאים דרך משרד עו"ד דקר, פקס, לוי רוזנברג ושות'

 

חברת עו"ד דקר, פקס, לוי, רוזנברג ושות' היא בעלת ניסיון של למעלה מעשור בהנפקת אזרחויות זרות ואזרחות גרמנית בפרט. מאחוריה עשייה רבת שנים בחקר יוחסין והיא מציע לישראלים שירות מא' עד ת', ללא סחבת ובירוקרטיה מיותרים – כולל אימות מסמכים ע"י נוטריון דובר גרמנית. במשרד מועסקים עשרות עובדים עם 2 סניפים מרכזיים בתל אביב ובירושלים.

בין יתרונותיו הבולטים:

– ניסיון רב שנים בחקר יוחסין ארכיוני.

– צוות גדול של דוברי גרמנית (בידול ייחודי למשרד!)

 אימות מסמכים עם נוטריון דובר השפה.

– ללא סחבת ובירוקרטיה מיותרים.

– אחוזי הצלחה גבוהים עם אלפי זכאים מרוצים.

זכאות לדרכון גרמני היא ממש לא דבר של מה בכך. בין היתר, נדרשת הוכחת צאצאות לגרמנים שנרדפו ע"י המשטר הנאצי בין 1933-1945. בנוסף, יש צורך לתרגם מסמכים לגרמנית ולקבל אישור אפוסטיל מנוטריון גרמני מוסמך. כל טעות ולו הקטנה ביותר – עשויה לפגוע בסיכויי ההצלחה לקבלת הדרכון המיוחל.

למידע נוסף ובדיקת זכאותכם - השאירו פרטים

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

כתבות פופולריות

דילוג לתוכן