מדרסים: האם זאת התשובה לכאבים בכפות הרגליים, כאבי ברכיים וכאבי גב?

סובלים מכאבי גב או ברכיים? אתם לא לבד. ייתכן כי אתם זכאים לאבחון וסריקה בטכנולוגיה חדשנית למנח כף הרגל ללא עלות. טכנולוגיית מדרסים ייחודית – נגישה כעת לכל חברי קופות החולים.

מיכאל

19/06/2024

3' דק קריאה

אם אי פעם סבלתם מכאבים בגב התחתון או בכף הרגל – אתם לא לבד. עשרות אלפי ישראלים מבקרים כל שנה אצל רופא המשפחה שלהם או האורטופד ומתלוננים על כאבים, אי-נוחות בזמן תנועה או כאב במהלך פעילות גופנית.
למעשה, למעלה מ-60% מבני ה-45+ סובלים מכאבים תמידיים, זה סבל יום יומי שלפעמים שוכחים ממנו אבל הוא אף פעם לא באמת נעלם. האמת היא שזה לא באמת מפתיע שאחוז כל כך גבוה באוכלוסייה חווה את אותם הדברים, העומס שאנחנו מפעילים על הגוף שלנו הוא לפעמים פשוט יותר מדי.

המדרסים של New Feet

לפני כ-4 שנים חברת New Feet הביאה ארצה מדרסים בסטנדרט איכות אירופאי המשווקים כיום בכ-20 קליניקות ברחבי הארץ. החברה מציעה אבחון וסריקה ממוחשבת של כף הרגל ללא עלות, אשר בעזרתה המומחים מתאימים לכל אדם מדרס אורטופדי שתואם את הצרכים שלו. התהליך כ-20 דקות.

לבדיקת זכאות לסריקה ממוחשבת ואבחון בחינם בחרו את קופת החולים שלכם​:

5 סימנים שיגידו לכם אם אתם צריכים מדרסים:

כאבים בכף הרגל – כאבים כאלו יכולים להעיד על בעיה פתולוגית כלשהי הנובעת מלחץ ו/או פיזור עומסים שאינו תקין. לדוגמא, כף רגל שטוחה (פלטפוס) היא אחת התופעות הנפוצות ביותר אצל מטופלים וגורמת לפיזור משקל לא תקין ויכולה לגרום לכאב באזור המרכזי או הקדמי של כף הרגל.

כאבים בגב התחתון – אולי הכאב השכיח והנורא ביותר. זה לא משנה אם יש לכם פריצת דיסק, עקמת בגב או פשוט כאבים בלתי פוסקים בגב התחתון, הפתרון מתחיל מיציבה נכונה של כף הרגל.

עמידה ממושכת – בין אם אתם עובדים בעבודה שיוצא לכם לעמוד בה כמה שעות ביום או אם אתם פשוט אנשים שעומדים על הרגליים הרבה כנראה שכבר חוויתם כאב מהסוג הזה.

עודף משקל – כשיותר משקל מופעל על כף הרגל ככה הבעיה יכולה להיות גדולה יותר. הרי הרפידות הפשוטות שמגיעות בתוך הנעל שרכשתם לא מותאמות לצורת כף הרגל ומשקל הגוף וכתוצאה מהעדר תמיכה מתאימה  – עלול להופיע כאב.

פעילות גופנית – ללא קשר לאם אתם ספורטאים מקצועיים או רק מתאמנים בחדר כושר – אם אתם מפעילים על הגוף ״לחץ נוסף״ כמו אימוני משקולות, ריצות או הליכה ספורטיבית הסיכוי לפציעה וכאבים גובר.

איך זה בדיוק עובד?

חשוב להבין שכל בן אדם הוא שונה. לכל אחד מאיתנו יש בעיות וכאבים שונים, המשקל כמובן משתנה מאדם לאדם ולכן חשוב לרכוש מדרס אורטופדי שהותאם באופן אישי לכף הרגל ולסוג הכאב. התהליך הוא קצר ופשוט, זה מתחיל מהגעה לקליניקה בה נמצא טכנאי מדרסים מומחה אשר מבצע אבחון וסריקה ממוחשבת מקיפה של מנח כף הרגל.

ובהתאם לתוצאות  – מתאים את המדרס הנכון ביותר למטופל.

עד כמה התוצאה משמעותית?

מדרסים בהתאמה אישית יכולים להקל באופן ניכר על הכאבים ואף למנוע נזקים עתידיים למנח כף הרגל ולשאר איברי הגוף על ידי פיזור משקל עומסים תקין, דבר העשוי לסייע לאנשים לסיים את היום בתחושת רווחה והקלה משמעותית בכאבים.

בסופו של דבר הבסיס לגוף בריא ללא כאבים הוא הרגליים שלנו, אותן רגליים שנושאות עליהן את כל המשקל שלנו, כל יום, כל היום ולכן חשוב שתדאגו להן ולעצמכם.

לבדיקת זכאות לסריקה ממוחשבת ואבחון בחינם בחרו את קופת החולים שלכם​:

סובלים מכאבים?

לבדיקת זכאות לסריקה ממוחשבת ואבחון בחינם בחרו את קבוצת הגיל שלכם:

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

כתבות פופולריות

דילוג לתוכן