חדשנות טכנולוגית: האם תאי לחץ יכולים לסייע בשיפור איכות החיים?

מרגישים שהגוף כבר לא מה שהיה פעם? אתם ממש לא לבד. למען האמת, כולנו, ללא יוצא מן הכלל, מתחילים תהליך הזדקנות בשלב די מוקדם בחיינו הבוגרים. הפתרון לחיי נצח עדיין לא נראה באופק אבל תאי החמצן נותנים תקווה לבעיות רבות.

אלכס

19/06/2024

3' דק קריאה

כחלק מתהליך ההזדקנות, היכולת של הגוף להתמודד עם עומס יורדת וחלקנו חווים הופעה של כאבים באזורים שונים בגוף, או נפצעים יותר בקלות ונדרשים לזמני החלמה ארוכים יותר מבעבר. חלק גדול מהאוכלוסייה מתחיל בשלב כזה או אחר לפתח מחלות כרוניות שונות ואי אפשר בלי להזכיר גם את הקמטים החדשים שמתגלים מול המראה.

הכל מתחיל ביחידה קטנה עם משמעות גדולה

יחידת החמצן הנישאת על תאי הדם האדומים, אחראית על אספקת החמצן לרקמות הגוף הזקוקות לו. לעיתים, הרקמות אינן מקבלות את כמות החמצן הדרושה להן, אם בכלל. חוסר באספקת חמצן לרקמה יכול להפוך רקמה חיה למתה, מה שמתחיל לגרום לבעיות: כאבים לא מוסברים, פגיעה במערכת החיסונית, קמטים וסימני הזדקנות נוספים. בשנים האחרונות פורסמו מחקרים רבים אודות תהליכי הזדקנות ומסתבר שאולי בשורות חדשות בדרך…

מובילים את החמצן לרקמות

מחקרים רבים בתחום גילו שניתן לחדש את הרקמות שנפגעו באמצעות העלאת מינוני רמות החמצן בדם, על ידי שהייה בתוך תא חמצן ייעודי. הלחץ האטמוספרי ממיס את החמצן בדם ומאפשר לו לעבור ביתר קלות לרקמות שלא קיבלו אספקת חמצן מספקת ובכך לחדש ולהחיות את הרקמות. טיפול בתאי לחץ הפכו לפופולאריים מאוד בקרב האוכלוסיה בישראל ומומחים שונים  ממליצים על הטיפול, להתמודדות טובה יותר עם מגוון רחב של בעיות רפואיות.

למי מתאים טיפול לתאי לחץ

תאי לחץ הם טיפול נפוץ בכאבים ואמצעי עזר למי שרוצה לחזק את המערכת החיסונית. הטיפול מסייע גם לסובלים מפציעות ספורט או מכאבים בלתי מוסברים. בנוסף, הוא מסייע גם לטיפול בחולים סוכרתיים ובטיפולי אנטי אייג׳ינג קוסמטיים. התחדשות הרקמות היא תהליך אפקטיבי מאוד למוח שלנו, מכיוון שדווקא שם כלי הדם  צרים יותר ועם השנים נוצרות חסימות קטנות. עדויות רבות מראות שלאחר הטיפול, אנשים מרגישים חדים יותר, יכולות הקשב והריכוז משתפרות וניכר שיפור בזיכרון. טיפולים בתאי לחץ יכולים לסייע להחלמה מהירה מניתוחים ואולי תתפלאו לשמוע, אך גם בבעיות פוריות של גברים ושל נשים.

לבדיקת התאמה לטיפול בתא לחץ בחרו את גילכם:

רבקה, בת 58, סובלת מסוכרת מסוג 2 כבר 16 שנים. בשנים האחרונות התפתחו בכפות רגליה פצעים סוכרתיים. רבקה מתארת: "הגעתי למצב שבקושי הצלחתי לקום מהמיטה. החלטתי לקחת את עצמי בידיים ושמעתי שטיפולים בתאי לחץ יכולים לסייע. הרופא אמר לי שבנוסף לטיפולים בתאי הלחץ, אני חייבת לרדת במשקל ולהגיע לסוכרת מאוזנת כדי שמצבי ישתפר. בפועל,  כבר עם הטיפולים הראשונים הבחנתי  שמצבי הבריאותי לא רק הפסיק להידרדר אלא ממש ניכר שיפור. בנוסף לטיפולים, התחלתי כמובן גם בדיאטה לפי תפריט שבנתה הדיאטנית שלי, כי זה חשוב לא פחות".

השאירו פרטים לקבלת מידע נוסף:

מחקר: https://www.aging-us.com/article/202188/text
*דף זה אינו מיועד לאבחון, טיפול, ריפוי או מניעה כלשהי של מחלה.
**התוצאות עשויות להשתנות וייתכן והתוצאות אינן מייצגות או עשויות להיות מדוייקות.
***מידע זה אינו מהווה ייעוץ רפואי ואין להסתמך עליו ככזה.

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

כתבות פופולריות

דילוג לתוכן