להתגרש בטוב: ישראלים רבים מאמצים את הליך "הגישור" המאפשר להגיע להסכמות מלאות בלי לשרוף כסף על מלחמות בבתי המשפט

גירושין הם אירוע מטלטל. הכעסים והמחלוקות גורמים לזוגות רבים להיגרר לבתי משפט מה שלרוב מאריך את התהליך, גורר הוצאות גבוהות ובד"כ משאיר לפחות צד אחד עם תסכולים ומטענים רגשיים. מנגד, הליך גישור מקצועי, על בסיס יצירת הסכמות, מאפשר להתגרש ברוגע, בלי ריבים מיותרים ויכול לחסוך המון זמן וכסף ולהבטיח יציבות למתגרשים ולילדיהם.

26/05/2024

3' דק קריאה

בשיתוף 'מוסכם' - מרכז המגשרים הארצי

חשוב לדעת עם מי מתחתנים אך חשובה באותה המידה הדרך שבוחרים לסיים את זה. בלא מעט מקרים, הליכי הגירושין הופכים לזירת קרב; כל אחד מהצדדים "מתחמש" בעורך דין, מגיש תביעה משפטית ומוכן להילחם בחירוף נפש על מנת לשמור על האינטרסים שלו. ככל שעובר הזמן ההוצאות הולכות וגוברות והזוג המתגרש משלם על כך ביוקר – גם כלכלית וגם נפשית. אבל הכי גרוע, זה שלא משנה מה יוחלט בסוף, תמיד יהיה צד שירגיש שהוא הפסיד. ככה זה עובד בהליך משפטי שמטרתו היא להגיע להכרעה – ולאו דווקא בהסכמה.

להכריע בעצמנו בהחלטות החשובות

ב-'מוסכם', מרכז גישור מקצועי הפועל בפריסה ארצית, מדגישים שאפשר גם אחרת: הליך גישור גירושין המאפשר להגיע להסכמה הדדית על כל הנושאים הבוערים כמו מזונות, רכוש משותף, קביעת זמני שהות ועוד ובכך להבטיח שלום בית והזדמנות לפתוח דף חדש ללא כעסים ותסכולים. 

תהליך ממצה ומכבד

הגישור מורכב בממוצע מארבעה לשישה מפגשים. בכל מפגש מתקיימת שיחה משמעותית על כל הדברים החשובים לכל ולילדים במטרה להגיע להסכמות הוגנות והנכונות ביותר למשפחה. בתהליך מעורב מגשר מקצועי המותאם בקפידה לצרכים של בני הזוג וזו הסיבה שב-92% מהמקרים מושגות הסכמות מלאות בשבועות בודדים בלבד. בלי לבזבז זמן יקר ובלי לשרוף עד מאות אלפי שקלים על מלחמות משפטיות מיותרות.

רוצים להתגרש ללא מלחמות מיותרות?

לבדיקת התאמה להליך גישור - ענו על השאלה:

האם יש לכם הסכם טרום-נישואין?

🔒 טופס אישי ומאובטח באמצעות טכנולוגיית SSL מתקדמת.🔒
*בלחיצה תועברו לבדיקת התאמה להליך גישור לגירושין

מעטפת שירותים ב-360

מרכז 'מוסכם' מעמיד לרשות בני הזוג מגוון נותני שירותים וזאת במטרה להגיע להסכמות באופן יעיל ומהיר: שמאים, מטפלים רגשיים, מומחי כלכלה ואקטואריה ועוד. במילים אחרות, יש 'אמא ואבא' שדואגים להכול כדי להבטיח הסכם ממצה ומכבד שיאפשר להגיע לגירושין בהסכמה. ההסכם שווה במשקלו לפסק דין משפטי או כזה הניתן בבית הדין הרבני. יתרה מכך, בית המשפט ממליץ לזוגות לפנות קודם כל להליך גישור אלטרנטיבי וזאת במטרה למנוע מלחמות משפטיות ולהבטיח את רווחת הילדים.

שי פרידריך, 50, שיתף בגילוי לב כיצד הוא וגרושתו הגיעו להסכם מכבד בעזרת מרכז 'מוסכם': "חייב לשתף בשירות המדהים שקיבלנו ממוסכם. אין ספק שתהליך גירושין הוא לא פשוט כלל, זה תהליך ארוך ומייגע עם המון לחצים וכעסים. חברת מוסכם ליוותה אותנו בכל התהליך, הם תמיד היו קשובים ועזרו בכל בקשה או שאלה. אין ספק שהוכיחו בגדול שניתן להתגרש גם בלי מריבות, מתוך הבנה הדדית והסכמות. תודה רבה לכם על השירות המדהים והתמיכה".

'מוסכם' מונה כ-25 מגשרים, מרביתם עורכי דין עם ידע וניסיון עשירים בעולם דיני המשפחה והליכי גישור לגירושין. המרכז מנוהל בראשות מאיה שפירא, עו"ד בעלת ניסיון של יותר מ-20 שנה ומגשרת מקצועית ב-15 שנים האחרונות שכבר הספיקה ללוות אלפי זוגות מרוצים שחתמו בלב שלם על הסכם גירושין מכבד ובכך אפשר להם להתחיל חיים חדשים מבלי להיסחב עם מחלוקות ומטענים מהעבר.

לבדיקת התאמה להליך גישור

השאירו פרטים

🔒 טופס אישי ומאובטח באמצעות טכנולוגיית SSL מתקדמת.🔒

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

כתבות פופולריות

דילוג לתוכן