להתגרש בטוב: ישראלים רבים מאמצים את הליך "גישור הבזק" המאפשר להגיע להסכמות מלאות מהר בלי לשרוף כסף על מלחמות בבתי משפט

זוגות רבים שמתגרשים בוחרים לעשות זאת באמצעות גישור ולא להיכנס להליכים משפטיים מייגעים. הם מבינים שעדיף דיאלוג במקום "מלחמה כוללת" אשר גובה מחירים כבדים ברמה הכלכלית והנפשית ומשפיעה על המשפחה כולה לאורך שנים קדימה. עם זאת, לא כולם שמעו על הליך "גישור הבזק" – גישור מהיר במיוחד המאפשר להגיע להסכם גירושין מלא תוך שעות בודדות בלבד, מה שיכול לחסוך אלפי שקלים ובעיקר להבטיח שקט ויציבות לבני הזוג ולילדיהם.

26/05/2024

3' דק קריאה

במקום מלחמות משפטיות שמתישות את הנפש והכיס, יותר ויותר זוגות שהחליטו לפרק את החבילה בוחרים לסיים את זה באופן מכבד באמצעות גישור לגירושין – הליך בליווי מגשרים מקצועיים המאפשר להגיע להסכמות מלאות על כל הנושאים החשובים: תשלום מזונות, זמני שהות עם הילדים, חלוקת דירה ונכסי נדל"ן, פנסיה וזכויות סוציאליות (לרבות קרנות השתלמות) ועוד. 

גישור בזק הוא גישור רגיל רק מהיר באופן משמעותי. בדומה לגישור רגיל,  עוברים עם בני הזוג את אותה הדרך, מדברים על הנושאים המרכזיים ומגיעים להחלטות משותפות – תוך שימת הדגש שישנה הבנה הדדית של כל המשמעויות הנגזרות מכל החלטה. 

מי מתאים להליך גישור בזק?

אם שני בני הזוג החליטו סופית להתגרש ויש ביניהם הסכמות על כל הדברים המרכזיים – ניתן להשיג הסכם גירושין מהיר באמצעות "גישור בזק" ולהיפרד בטעם טוב כששני הצדדים מרוצים. בלי לשרוף סכומי כסף אדירים ובלי להיגרר למלחמות מיותרות.

'מוסכם', מרכז גישור מקצועי הפועל בפריסה ארצית כבר סייע לאלפי זוגות שהתגרשו להשיג במהירות הסכם גירושין מכבד שאפשר לכל צד לפתוח דף חדש ללא מטענים רגשיים וללא קצוות פתוחים. 

ישראלים רבים התגרשו בטוב
בלי לבזבז אלפי שקלים על מלחמות משפטיות מיותרות

לבדיקת התאמה להליך גישור בזק וייעוץ ראשוני ללא עלות - ענו על השאלה:

האם יש לכם הסכם טרום-נישואין?

🔒 טופס אישי ומאובטח באמצעות טכנולוגיית SSL מתקדמת.🔒
*בלחיצה תועברו לבדיקת התאמה להליך גישור בזק

תהליך ממצה ומכבד

בסה"כ, גישור גירושין הוא משא ומתן בריא בין שני אנשים שיש להם מטרה משותפת: להתגרש בטוב. הליך גישור 'קלאסי' יכול לקחת בין ארבעה עד שישה מפגשים. זה כמובן תלוי ברמת הדינמיקה, כלומר, ביכולת של בני הזוג לשבת יחד ולנהל שיח טוב וענייני. בנוסף, שניהם צריכים להיות באותה רמת בשלות עם ההחלטה להיפרד סופית. 

לעומת זה, בהליך גישור הבזק מגיעים מראש עם הסכמות מלאות על כל הנושאים המרכזיים. לכן, ברוב המקרים, ניתן להגיע להסכם גירושין מלא תוך 3 שעות בלבד. ב-'מוסכם' מספרים: "לא מדובר כמובן רק בהעלאה על הכתב של ההסכמות. מדובר בהליך גישור רק פשוט ומהיר הרבה יותר. מחובתנו כאנשי מקצוע לעבור עם בני הזוג על כלל ההסכמות ביניהם ולוודא שהם קיבלו החלטה נכונה עבורם מתוך הבנה אמיתית של המשמעותיות הנגזרות ממנה. עצם ההסכמה על דברים גדולים מאפשרת לערוך גישור ענייני ומהיר."

שי פרידריך, 50, שיתף בגילוי לב כיצד הוא וגרושתו הגיעו להסכם מכבד בעזרת מרכז 'מוסכם': "חברת מוסכם ליוותה אותנו בכל התהליך והיו קשובים אלינו מאוד. הם הוכיחו שניתן להתגרש גם בלי מריבות, מתוך הבנה הדדית והסכמות. תודה לכם על השירות המדהים והתמיכה".

'מוסכם' מונה כ-25 מגשרים, מרביתם עורכי דין עם ידע וניסיון עשירים בעולם דיני המשפחה והליכי גישור לגירושין. המרכז מנוהל בראשות מאיה שפירא, עו"ד 22 שנה ומגשרת עם ניסיון של כ-15 שנה. המרכז ליווה אלפי זוגות מרוצים שחתמו בלב שלם על הסכם גירושין מכבד ובכך אפשר להם להתחיל חיים חדשים מבלי להיסחב עם מחלוקות ומטענים מהעבר.

לבדיקת התאמה להליך גישור בזק וייעוץ ראשוני ללא עלות - השאירו פרטים:

🔒 טופס אישי ומאובטח באמצעות טכנולוגיית SSL מתקדמת.🔒

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

כתבות פופולריות

דילוג לתוכן